ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15837212
*
nr 1583 7212
Spegel
1920-tal, 110x31 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:23:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 15:03:44
1
100 kr
3/12 15:05:56
1
Vinnande bud
4/12 19:44:10
2
150 kr
4/12 19:44:10
1
200 kr (Budbetjänt)
4/12 19:44:13
2
250 kr
4/12 19:44:13
1
300 kr (Budbetjänt)
4/12 19:44:20
2
350 kr
4/12 19:44:20
1
400 kr (Budbetjänt)
4/12 19:45:08
2
450 kr
4/12 19:45:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1583 7212
Spegel
1920-tal, 110x31 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 15:03:44 | 1 | 100 kr |
3/12 15:05:56 | 1 | Vinnande bud |
4/12 19:44:10 | 2 | 150 kr |
4/12 19:44:10 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
4/12 19:44:13 | 2 | 250 kr |
4/12 19:44:13 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
4/12 19:44:20 | 2 | 350 kr |
4/12 19:44:20 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
4/12 19:45:08 | 2 | 450 kr |
4/12 19:45:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14